Rõuge SEC 2012 poolmaraton

Hinda rada

Rõuge Samsung Estonian Cup 2012 poolmaratoni rajatutvustuse eelsel ööl oli sadanud arvestatavas koguses vihma. Vett tuli veel juurde ka sõidupäeval. Nii juhtuski, et ametliku avatud raja läbisõidu päeval oli rada üsna raske, siin-seal oli poriseid kohti. Tollel päeval olnud c.a 10 kraadine ilm keeras veel raskusastet juurde. Põhisõiduks 09.06.2012 võib rada muutuda kuivemaks, aga kindlasti ka märjemaks :), sest ega  tegelikult polnud ju tegu mingite erakordsete ilmaoludega.

Rada ise on rõugelikult nõudlik, eeldades sõitjalt head sportlikku vormi. Iseenesest on ette tulevad tõusud valdavalt kõik sõidetavad, sõltub teadagi millest. Viimane maasikas (ürgoru nõlvast ülesronimine finišialale) ilmselt saab olema raske, kuna selleks ajaks on kõigil jõuvarud juba ammendunud. Esimesed 10 kilomeetrit on keskmiselt rasked, kuna sisuliselt toimub kogu aeg tasapisi ülesronimine. Edasi (10 km) tuleb kiireid kruusalõike. Suusaradadel on kindlasti eelis kiirelt sõitjatel :), mäest alla hoogu kogudes jõuab juba poolde mäkke üles. Katsumuseks võib saada saunamaailma ümber toimuv, mis nõuab nii julget sõitu lõpulaskumisel kui häid ronimisoskusi ja -jõudu. Enne ürgoru tõusu on sees vesisem lõik, seal on tõsiseks jõuprooviks 200 meetri piiri ületamine.

Videosse oleme lisanud oma tähelepanekud ees ootavate sildade,  veetakistuste vms kohta, mida vaadates on keskmisel sõitjal ehk pisutki kergem võistlusel rada läbida. Või teadlikumalt oma jõuvarusid raja läbimisel planeerida.

Jõudu kõigile!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *